1 Липня 2019

КЛАСИФІКАЦІЯ БАЗОВИХ ОЛИВ

Моторна олива, яку ми використовуємо в своєму автомобілі, складається з базової оливи та присадок. На заводі виробника ці компоненти змішуються між собою при нагріванні. Базові оливи та присадки підбираються в спеціальній пропорції, щоб відповідати необхідним специфікаціям, вимогам автовиробника.

Найчастіше базові оливи поділяють на три групи: синтетика, напівсинтетика і мінеральна олива, але фактично цих груп п'ять. Відповідно до класифікації Американського інституту нафти API ці групи відрізняються між собою за трьома показниками: вмістом сірки, змістом насичених вуглеводнів та індексу в'язкості.

• Сірка викликає корозію металу, при згорянні сірчистих сполук утворюються кислоти, які викликають окислення. Наявність сірки негативно відбивається на властивостях базової оливи.

• Насичені вуглеводні - в порівнянні з ненасиченими, більш стабільні і окислюються повільніше. Чим більше їх зміст, тим повільніше базова олива окислюється, старіє і деградує.

• Індекс в'язкості - це величина, яка характеризує залежність в'язкості оливи від температури. В'язкість олив з високим індексом в'язкості в меншій мірі залежить від температури, звідси значно поліпшуються низькотемпературні властивості оливи. Отже, чим вище індекс в'язкості оливи, тим краще його властивості.

I та II група базових олив - це мінеральні оливи. Перша група має низький ступінь очищення і високий вміст сірки і азоту, внаслідок чого, швидко окислюється. Тому, 1-ша група має низькі експлуатаційні властивості і не використовується в продукції IDEMITSU. Ступінь очищення другої групи вище в порівнянні з першою, вище і експлуатаційні властивості. Але в порівнянні з синтетичними оливами вони все ж недостатньо високі.

Напівсинтетичні оливи - це найчастіше суміш II та III групи, у деяких виробників I і III.

Оливи III, IV і V групи - синтетичні.

Третя і четверта групи мають подібні експлуатаційні властивості:

Високий індекс в'язкості в порівнянні з I і II групами, кращі низькотемпературні та пускові властивості.

Зміст насичених вуглеводнів практично 100%, краще термоокислювальна стабільність, вони повільніше окислюються, повільніше деградують і старіють, термін їх служби вище в порівнянні з I та II.

Летючість III і IV груп нижче в порівнянні з I і II.

Завдяки цим властивостям, витрата синтетичних олив менше, а також у синтетичних олив більш стабільні в'язкі характеристики в тривалому інтервалі експлуатації.

У III і IV груп нижчий коефіцієнт тертя і вище змащувальні властивості, пов'язано це з тим, що в III і IV групи молекули однорідні, розмір молекул сумірний, досягається це за рахунок застосування технологій синтезу, а в I і II молекули різного розміру, так як це технологія очищення.

П'ята група олив використовується переважно в промисловості і рідко використовується в автоіндустрії. Третя і четверта групи, навпаки, отримали тут широке застосування.


Повернутися до новин

КЛАСИФІКАЦІЯ БАЗОВИХ ОЛИВ

<p> Моторна олива, яку ми використовуємо в своєму автомобілі, складається з базової оливи та присадок. На заводі виробника ці компоненти змішуються між собою при нагріванні. Базові оливи та присадки підбираються в спеціальній пропорції, щоб відповідати необхідним специфікаціям, вимогам автовиробника. </p> <p> Найчастіше базові оливи поділяють на три групи: синтетика, напівсинтетика і мінеральна олива, але фактично цих груп п'ять. Відповідно до класифікації Американського інституту нафти API ці групи відрізняються між собою за трьома показниками: вмістом сірки, змістом насичених вуглеводнів та індексу в'язкості. </p> <p> • Сірка викликає корозію металу, при згорянні сірчистих сполук утворюються кислоти, які викликають окислення. Наявність сірки негативно відбивається на властивостях базової оливи. </p> <p> • Насичені вуглеводні - в порівнянні з ненасиченими, більш стабільні і окислюються повільніше. Чим більше їх зміст, тим повільніше базова олива окислюється, старіє і деградує. </p> <p> • Індекс в'язкості - це величина, яка характеризує залежність в'язкості оливи від температури. В'язкість олив з високим індексом в'язкості в меншій мірі залежить від температури, звідси значно поліпшуються низькотемпературні властивості оливи. Отже, чим вище індекс в'язкості оливи, тим краще його властивості. </p> <p> I та II група базових олив - це мінеральні оливи. Перша група має низький ступінь очищення і високий вміст сірки і азоту, внаслідок чого, швидко окислюється. Тому, 1-ша група має низькі експлуатаційні властивості і не використовується в продукції IDEMITSU. Ступінь очищення другої групи вище в порівнянні з першою, вище і експлуатаційні властивості. Але в порівнянні з синтетичними оливами вони все ж недостатньо високі. </p> <p> Напівсинтетичні оливи - це найчастіше суміш II та III групи, у деяких виробників I і III. </p> <p> Оливи III, IV і V групи - синтетичні. </p> <p> Третя і четверта групи мають подібні експлуатаційні властивості: </p> <p> Високий індекс в'язкості в порівнянні з I і II групами, кращі низькотемпературні та пускові властивості. </p> <p> Зміст насичених вуглеводнів практично 100%, краще термоокислювальна стабільність, вони повільніше окислюються, повільніше деградують і старіють, термін їх служби вище в порівнянні з I та II. </p> <p> Летючість III і IV груп нижче в порівнянні з I і II. </p> <p> Завдяки цим властивостям, витрата синтетичних олив менше, а також у синтетичних олив більш стабільні в'язкі характеристики в тривалому інтервалі експлуатації. </p> <p> У III і IV груп нижчий коефіцієнт тертя і вище змащувальні властивості, пов'язано це з тим, що в III і IV групи молекули однорідні, розмір молекул сумірний, досягається це за рахунок застосування технологій синтезу, а в I і II молекули різного розміру, так як це технологія очищення. </p> <p> П'ята група олив використовується переважно в промисловості і рідко використовується в автоіндустрії. Третя і четверта групи, навпаки, отримали тут широке застосування. </p>

Новости